Programování LEGO robotů v LabView pro Studenty (12 - 15 let)

02.06.2017 15:36

V kurzu se děti seznámí s postupy programování v zjednodušené i plné verzi profesionálního systému – LabVIEW pro roboty LEGO Mindstorms.

V první části se naučí se ovládat motory robota, jeho jízdu a řídit ji podle informací ze senzorů vzdálenosti, dotyku, intenzity zvuku a práci se senzorem světla a barvy.  Dále využití regulace pro jízdu po čáře a využití logických funkcí pro složitější řízení robota.

V druhé části se naučí využít kostku robota jako externí zařízení PC při řízení pomocí WIFI, kde již není program v kostce, ale je řízen přímo v reálném čase počítačem obdobně jako průmyslové měřicí a řídicí přístroje. Naučí se vyčítat data z klávesnice PC a pomocí nich řídit jízdu robota a snímat data ze senzorů a ukládat je k zaznamenání provozu. Obdobně se naučí řídit motory natočení solárního článku a/nebo větrné turbíny, které jsou dalšími doplňky stavebnice.

Kurz je vhodný i pro studentíky, kteří již Robotiku v LabView absolvovali na letním programu nebo Objevitelských sobotách. Náročnost kurzu bude přizpůsobena jednotlivým uchazečům.

Více na: https://www.ctm-academy.cz/objevitelske-soboty/programovani-lego-robotu-v-labview-pro-studenty-12-15-

Zpět